Akademia Architektury dla młodzieży w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na cykl spotkań dla młodzieży powyżej 13 roku życia – „Akademia Architektury”.

Czym jest Akademia Architektury?

Akademia Architektury jest cyklem spotkań dla młodzieży, mającym na celu uwrażliwianie na zagadnienia z zakresu urbanistyki, architektury i wzornictwa. Dla autorów scenariusza oraz prowadzących warsztaty ważne jest, aby inspirować do niezależnego, krytycznego i odpowiedzialnego myślenia o naszym otoczeniu. Istotnym zamiarem jest to, by młodzi ludzie mogli możliwie jak najwcześniej dowiedzieć się o tym, jak ważny, złożony i fascynujący może być proces kształtowania naszej przestrzeni.

Jak wyglądają zajęcia?

Cykl spotkań odbywa się w rytmie kalendarza roku szkolnego; raz w tygodniu przez dwie godziny zegarowe (od października do czerwca). Każde zajęcia to oprócz przekazywanej w formie wykładów atrakcyjnej porcji wiedzy teoretycznej, także indywidualne lub zespołowe ćwiczenia dopasowane do omawianej tematyki. Treść zajęć dotyczy architektury, urbanistyki, designu oraz dziedzin pokrewnych, takich jak: historia sztuki, malarstwo, grafika, fotografia itp.

Dla kogo?

Młodzież powyżej 13 roku życia.

Kto prowadzi zajęcia?

Sonia Łysek i Bartłomiej Pochopień są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie, oprócz prowadzonej praktyki projektowej są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej. 

BWA zaprasza na pierwsze, bezpłatne spotkanie!

Będzie można zobaczyć, jaką formułę przybiorą zajęcia i poznać prowadzących, a także dowiedzieć się wszystkich niezbędnych informacji na temat cyklu Akademia Architektury.

Akademia Architektury

Pierwsze spotkanie: 03.10.2017 (następne w każdy wtorek od października do czerwca)
Miejsce: BWA Tarnów, ul. Słowackiego 1
Koszt: 100 zł/os. za miesiąc (pierwsze zajęcia bezpłatne)
Wiek uczestników: +13 lat
Czas trwania: 18:00 – 20:00
Prowadzenie: Sonia Łysek i Bartłomiej Pochopień
Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl , tel. 606 146 520

Więcej informacji: www.bwa.tarnow.pl/akademia-architektury