home Aktualności, Polecamy Być Rodzicem – Konferencja edukacyjna

Być Rodzicem – Konferencja edukacyjna

Stowarzyszenie MAMY TARNÓW zaprasza tarnowskich rodziców, nauczycieli, pedagogów, psychologów i wszystkie inne osoby pracujące z dziećmi i rodzicami na konferencję edukacyjną „Być rodzicem. Jak zadbać o zdrowy rozwój dziecka.”

Konferencja odbędzie się 9 grudnia 2017 o godzinie 12:00 w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie, budynek C. Wstęp jest wolny ale obowiązują zapisy (wystarczy wysłać e-mail na adres: stowarzyszenie@mamytarnow.pl a w temacie trzeba wpisać: Być Rodzicem).

Pierwsza konferencja „Być Rodzicem” w dużej mierze skupia się na dziecku. Wykłady i panele dyskusyjne dzielą się na pięć kategorii, z czego aż cztery poświęcone są bezpośrednio dziecku i dotyczyć będą odżywiania, emocji, mowy i rozwoju psychoruchowego. Piąta kategoria dotyka bardzo ważnego tematu – depresji poporodowej.

Szczegółowy plan konferencji:
godz. 12:00 Otwarcie konferencji i powitanie jej uczestników,
godz. 12:05 – 12:45 mgr Zuzanna Antecka (psychodietetyk) „Odżywianie – zdrowy start”,
godz. 12:45-13:30 mgr Jolanta Dróżdż-Stoszek (psycholog) „Kiedy kończy się ten bunt?” – wykład i panel dyskusyjny dla rodziców i wychowawców o naturalnych i rozwojowych zachowaniach dzieci i młodzieży oraz metodach komunikacji i strategii podejmowanych w reakcji na nie,
godz. 13:30 – 14:15 lek. Teresa Homa-Tarnowska (psychiatra) „Depresja jest wokół nas”,
godz. 14:15 – 14:45 Przerwa kawowa, poczęstunek dla uczestników konferencji,
godz. 14:45 – 15:15 mgr Maria Porębska (psycholog, certyfikowany trener INPP) „Neurofizjologia-właściwy rozwój psychoruchowy dziecka”,
godz. 15:15 – 16:00 mgr Iweta Kozłowska (neurologopeda) „Mowa -jej rozwój, zaburzenia, terapia”,
godz. 16:00 Zakończenie konferencji, rozdanie zaświadczeń o uczestnictwie.

Projekt współfinansowany z budżetu Miasta Tarnowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *