Czy warto kupić wózek rok po roku?

Czy warto kupić wózek rok po roku?

Kiedy ma się kilkumiesięcznego dziecko, a na świecie pojawia się kolejne, jednej wózek nie wystarcza. Szczególnie wtedy, kiedy starszy maluch nie radzi sobie jeszcze z chodzeniem. Rozwiązaniem staje się wtedy tak zwany wózek rok po roku.

Wózek dla dwójki dzieci

Podejmując decyzję o jego kuponie rodzicie muszą odpowiedzieć sobie na kilka pytań, między innymi:
– jaka różnica wieku występuje między dziećmi,
– czy starsze dziecko śpi na spacerach,
– jak długie spacery się odbywa,
– jak często używa się wózka.
Są to kluczowe kwestie, gdyż dziecko prawie dwuletnie czasami lubi chodzić i nie potrzebuje przejażdżek albo dopiero niedawno nauczyło się chodzić i stawia jeszcze bardzo niepewne kroki. Przypadek każdej rodzinny jest inny. Zakup wózka rok po roku może być też niezbędny, kiedy mama dużo spaceruje lub porusza się w ten sposób z dziećmi po mieście, albo kiedy maluchy najlepiej śpią w czasie przejażdżek wózkiem. Kiedy takie sytuacje nie mają miejsca podwójny wózek szybko może okazać się niepotrzebny. To rodzice wiedzą jakie jest ich starsze dziecko i to właśnie na tej podstawie muszą podjąć swoją decyzję. Warto jednak wziąć pod uwagę, że dwójkę maluchów zawsze lepiej razem umieścić w wózku niż później jedno z nich nosić na rękach (jednocześnie pchając wózek z drugim).

Jaki wózek rok po roku wybrać?

Na rynku znaleźć można trzy najpopularniejsze opcje:
1. Wózek jeden za drugim typu „tramwaj” – jest dość tani, a siedziska są
na stałe ustawione jedno za drugim, co sprawia, że wózek jest dosyć długi. Dzieci mają sporo miejsca, nie ma też problemu z wpięciem gondolo. Wózkiem dość trudno się manewruje.
2. Wózek jeden za drugim typu „kompaktowy” – zazwyczaj w każdej chwili można go przebudować w wózek pojedynczy. Zazwyczaj jedno z siedzisk wózka ma trochę gorszą widoczność.
3. Wózek jeden obok drugiego „bliźniak” – przeznaczone są zazwyczaj dla bliźniaków, ale bardzo często istnieje w nich także możliwość wpięcia gondoli. Czasami daje się je przekształcić także w wózek pojedynczy. Są wygodne do prowadzenia, ale dosyć szerokie.
Każdy z nich ma swoje wady i zalety, a wybór zależy zawsze od preferencji rodziców.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *