Dziecko przyłapało nas seksie- co robić?

Dziecko przyłapało nas seksie- co robić?

Stosunek seksualny to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Przez wiele lat podejście do jego uprawiania ewoluowało. W dzisiejszych czasach nikt nie jest zgorszony nie tylko samą ideą seksu, ale również rozmowami o nim. Dlaczego, więc robimy to swoim dzieciom?

Mamo, tato porozmawiajmy o seksie
W wielu rodzinach seks to wciąż temat tabu. Czerwieniąca się matka, a także odwracający głowę ojciec to najczęstszy obrazek przedstawiający rodziców w czasie pytań dziecka o seks. XXI wiek znany jako era postępowa nadal posiada wiele wad, do których szczególnie zaliczyć można niepoprawne wychowanie seksualne młodych ludzi.

Rozmowy na temat prokreacji zacząć należy jak najwcześniej. Psychologowie radzą, by co jakiś czas wiedzę tę pogłębiać, a nasze dziecko będzie nie tylko świetnie wyedukowane, ale również uświadomione na temat czyhających na niego niebezpieczeństw. W końcu seks to nie sama sielanka. Gwałty, molestowanie, a także inne napastliwe zachowania seksualne istnieją i będą istnieć bez względu na to, czy sami uświadomimy naszą pociechę, czy zrobi to tzw. ulica.

Dziecko zobaczyło rodziców uprawiających seks- obrazek, jakich wiele w polskich domach
Seks uprawiany w najciemniejszą noc pod podwójną kołdrą bez jednego dźwięku- czy to nie brzmi znajomo? Polacy to jeden z najbardziej pruderyjnych narodów świata. Nasze pożycie intymne kuleje, na co wskazuje wiele badań. Rodzice posiadający dzieci w wieku powyżej 1 roku życia zazwyczaj na długi czas rezygnują z regularnego pożycia małżeńskiego. Dlaczego się tak dzieje? Otóż boimy się, że naszemu dziecku wryje się w pamięć obraz rodziców uprawiających seks. Narody północne, takie jak Skandynawowie, czy Norwegowie w tym momencie stwierdziliby, że to świetna okazja do porozmawiania na temat seksu. Rodzice przyłapani na seksie, gdy ma to miejsce w Polsce, wolą jednak panikować i przekrzykiwać się jeden przez drugiego, strasząc przy tym niewinne dziecko.

Przyłapanie rodziców na seksie to zjawisko naturalne, które spotyka chociaż raz w życiu każde dziecko. Spokojna rozmowa, a także brak unikania tematu powinny załatwić sprawę i nie spowodować zmian w psychice dziecka.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *