Ferie 2018 w Domu Wczasów Dziecięcych „Bajkolas” w Kołkówce

Ferie 2018 w DWD „Bajkolas” w Kołkówce w promocyjnej cenie 40 zł / osobodzień.

Terminy:

11 – 18.02.2018
18 – 25.02.2018

W ofercie ujęte jest:

  • wyżywienie (5 posiłków dziennie),
  • zakwaterowanie,
  • całodobowa opieka wykwalifikowanych opiekunów DWD,
  • bogaty program pobytu (ZOBACZ),
  • wycieczka autokarowa.

Cena podlega negocjacji, zwłaszcza w przypadku rezerwacji więcej niż jednego miejsca. Podane powyżej terminy pobytu można łączyć.
Przyjmowane są także grupy zorganizowane, także z opiekunami. W razie potrzeby zapewniana jest pomoc w organizacji dojazdu dzieci do placówki.

Kontakt: Magdalena Kuczek, tel. 507 014 260, e-mail: dyrektor@bajkolas.pl,
Formularz zgłoszeniowy na stronie www.bajkolas.pl

Dom Wczasów Dziecięcych „Bajkolas” dysponuje pokojami od cztero- do ośmioosobowych, z sanitariatami na korytarzach. Ponadto w budynku znajduje się świetlica, jadalnia, sala gimnastyczna oraz sala ćwiczeniowa. Budynek jest świeżo wyremontowany i właśnie jest meblowany. Wszystkie sprzęty są zatem nowe. Meble w pokojach są z drewna bukowego. Wyżywienie jest dostarczane w formie kateringu z pobliskiej spółdzielni obsługującej szkoły i przedszkola, ale rozdzielane na miejscu.
Wychowawcy placówki są przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej. W razie zachorowania czy wypadku dziecka, placówka zapewnia dowóz do lekarza lub na SOR i opiekę w tym czasie.

Kołkówka jest malowniczą i kameralną miejscowością położoną 30 km od Tarnowa i 20 km od Gorlic. Pagórkowaty teren o gęstym zalesieniu zachęca do wędrówek połączonych z grami terenowymi, jak podchody i geocaching. W ten sposób podopieczni w atrakcyjny sposób uczą się o historii regionu. W zimie organizowane są zabawę na śniegu: budowanie igloo, lepienie bałwanów, zjazdy na sankach i workach z sianem, wojny na śnieżki czy strzelanie do celu.

Dom wczasów dziecięcych jest placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania (Prawo oświatowe art. 2. pkt 7. przeznaczoną do okresowego pobytu dzieci i młodzieży w celu wspierania ich fizycznego i psychicznego rozwoju oraz wzmocnienia ogólnej kondycji psychofizycznej i kształtowania zachowań prozdrowotnych, z wykorzystaniem lokalnych warunków klimatycznych).