Sesja ciążowa to dobry pomysł!

Joga na problemy z zajściem w ciążę

Kobiety bardzo często wpisują na forach dyskusyjnych frazę „nie mogę zajść w ciążę co robić?”. Jest to w ich przypadku akt desperacji. Gdy po kilku latach oszczędzania, robienia planów, realizowania ich i przygotowywania się na zostanie rodzicami w końcu jest na to czas – dziecko nie chce się pojawić. To bardzo przygnębiające, gdy nie udaje nam się zrealizować marzenia wtedy, gdy czujemy się na to gotowi. Chcąc przyspieszyć ten proces kochamy się częściej i bardziej desperacko, robiąc sobie tym samym krzywdę.

Nie mogę zajść w ciążę

Częstą przyczyną trudności ze spłodzeniem potomka może być życie w pośpiechu, nadmierny stres, niedostateczne wysypianie się. Nie powodują one bezpłodności, a jedynie uniemożliwiają organizmowi właściwe funkcjonowanie, a plemnikom zrobienie swojej roboty. Choć seks kończy się wytryskiem, do zapłodnienia nie dochodzi, pomimo kochania się w dni płodne.

Co zrobić gdy nie mogę zajść w ciążę?

Jeśli staramy się o potomka, obydwoje powinniśmy bezwzględnie zwolnić. Dobrym pomysłem może być kilka dni urlopu w miejscu cichym, spokojnym, pozytywnie wpływającym na podgrzanie atmosfery między partnerami. Jeśli planujemy dziecko, a mamy bardzo stresującą pracę po wiele godzin dziennie (zarówno mężczyzna, jak i kobieta), tak czy owak będziemy musieli zwolnić tempo, gdy maluch przyjdzie na świat. Lepiej to zrobić już na etapie starań o dziecko – zrezygnować z części etatu, z prowadzenia firmy na rzecz pracy u kogoś, mniej stresującej i odpowiedzialnej, zmienić pracę na mniej stresującą.

Oboje partnerzy powinni też udać się na zajęcia jogi dla dwojga. Te zajęcia są bardzo pozytywne – uczą trudnej sztuki relaksowania się, odnajdywania spokoju wewnątrz siebie. Pomagają ciału się wyciszyć i znaleźć równowagę. Uczą też harmonii pomiędzy obojgiem partnerów. Wspólne uprawianie jogi może stać się sposobem na trudne dni w pracy, a nawet kolejną rzeczą, w której robieniu razem po prostu się zakochacie. Wyciszony organizm jest bardziej skłonny współpracować z partnerami w kwestii poczęcia potomka!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *