Joga w Zespole Przychodni Specjalistycznych

„Joga nie tylko zmienia sposób, w jaki widzimy rzeczy, ale zmienia osobę, która patrzy”. 

BKS Iyengar

Bellur Krishnamachar Sundararaja Iyengar – twórca unikalnej metody jogi Iyengara -uważał, że praktyka jogi daje nam szansę i możliwości, by zwalczyć negatywne tendencje, zarówno na płaszczyźnie fizycznej jak i mentalnej. W jego metodzie wiele uwagi przykłada się do precyzji wykonywanych ćwiczeń oraz do ich personalizacji, co oznacza, że są one dobierane dla każdego indywidualnie. Istotna jest również kontrola oddechu, a wszystkie ćwiczenia stanowią swoistą medytację. Zostaje osiągnięta harmonia ciała, umysłu oraz oddechu. Zmysły znajdują się pod kontrolą, a świadomość staje się oczyszczona i klarowna.

Joga w Zespole Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie, ul. Mostowa 6

Dla kogo
Na pewno dla osób cierpiących po konkretnych urazach, początkujących oraz nawet zaawansowanych joginów, którzy pragną polepszyć swoją postawę w asanach i uciszyć umysł. Joga wpływa pozytywnie na ciało i kondycję fizyczną, na mięśnie kręgosłupa, likwiduje bóle pleców, karku i barków, kolan, wzmacnia stawy i kości, reguluje ciśnienie krwi, łagodzi bóle głowy. To tylko kilka przykładów, lista korzyści jest ogromna.
Zajęcia przeznaczone są również dla kobiet w ciąży.

Grupa początkująca
Zajęcia są przeznaczone dla osób rozpoczynających praktykę jogi wg metody Iyengara B. K. S. Obejmują one w swoim zakresie naukę podstawowych asan. Są to pozycje stojące, skłony w przód, skręty ciała, oraz wygięcia w tył. Każde zajęcia zawierają w sobie również naukę relaksu w Savasanie (martwe ciało).

Prowadzący
W świat Jogi wg Iyengara wprowadzi uczestników Nauczyciel Tomek Doroż.
Magister wychowania fizycznego, dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B. K. S. Iyengara. Jogę praktykuje od 13 lat, naucza od 8. Obecnie regularnie pogłębia swoją wiedzę na warsztatach u polskich i zagranicznych nauczycieli. „Dużo zawdzięczam jodze, chociaż wiem że jestem na początku drogi i jestem ogromnie wdzięczny za to, że mogę doświadczać i dzielić się tym wszystkim co joga daje.”

Gdzie i kiedy
Zajęcia odbywać się będą w czwartki. Pierwsze zajęcia 15 lutego o godz. 19.30 przy ul. Mostowej 6.
Zajęcia trwają 1.5 h. Wystarczy zabrać strój na przebranie (koszulka, spodenki). Ćwiczenia wykonuje się boso lub w skarpetkach.

Cena
Karnet: 60 zł (4 wejścia)
1 wejście: 20 zł.

Zapisy
Telefoniczne pod numerem 14 631 02 74.

Źródło: Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie (zps.tarnow.pl)