„Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia” – nowa wystawa w tarnowskim Muzeum Etnograficznym

Od 19 września do 5 listopada 2017r. w Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”.

„Kajko i Kokosz – najdzielniejsi woje Mirmiła” to komiks stworzony przez nieżyjącego już Janusza Christę, znany w Polsce od ponad 40 lat. Autorami scenariusza są: Paweł Pogodziński oraz Wojciech Łowicki, współautorami – Paulina Christa, Radosław Gieremek i Krzysztof Janicz.

Zaprezentowane zabytki archeologiczne pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, natomiast odbitki, fotografie, rysunki na planszach – ze zbiorów rodzinnych Pauliny Christy (wnuczki artysty) oraz Wojciecha Łowickiego.

Wystawa Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia łączy archeologię z jego komiksem. Zestawia dwa światy: autentycznych znalezisk archeologicznych oraz identycznych lub podobnych zabytków widocznych na rysunkach Christy. 

Wystawa przeznaczona jest zarówno dla dorosłych – 30-, 40-latków (a może i starszych), którzy wychowali się na komiksach Christy, jak i całkiem młodego pokolenia zwiedzających.

Źródło: Muzeum Okręgowe w Tarnowie (www.muzeum.tarnow.pl)