Pierwsze kroki młodych rodziców

Kilka porad dzięki których będziesz lepszym ojcem

Twoja partnerka niedługo urodzi wasze pierwsze dziecko? Pewnie jesteś podekscytowany i jednocześnie mocno wystraszony nadchodzącym wydarzeniem i tym jak sobie poradzisz w zupełnie nowej roli ojca. Ten tekst stanowi poradnik dla przyszłego taty, który niedługo stanie twarzą w twarz z nowymi wyzwaniami.

Chodź z partnerką na badania usg

Jeżeli istnieje taka możliwość – bądź na każdej wizycie u lekarz oraz badaniu usg. Dzięki temu przyszła matka twojego potomka będzie wiedziała, że interesujesz się waszym dzieckiem a między tobą a twoim synem bądź córką zacznie się rodzić więź która będzie trwała długie lata.

Nie pal papierosów

Dla bezpieczeństwa płodu pod żadnym pozorem nie pal tytoniu w obecności matki. Bierne palenie może również zaszkodzić dziecku.

Sięgnij po literaturę specjalistyczną

Istnieje mnóstwo broszur, ulotek czy książek poświęconych tematyce ciąży i macierzyństwa. Są one ogólnodostępne, zapewne znajdziesz je nawet w pobliskiej przychodni bądź aptece. Pamiętaj, że to żaden wstyd! (w końcu w tym momencie czytasz poradnik dla przyszłęgo ojca, prawda! ;))

Porozmawiaj z kimś kto ma doświadczenie

Na pewno masz kolegę bądź znajomego który ma już dziecko. Jeżeli czujesz, że wasza znajomość jest dostatecznie bliska i nie będziesz czuł skrępowania to zapytaj się go. Jeżeli mimo wszystko nie czujesz się pewny co do takiej rozmowy odwiedź forum internetowe zbygniew.pl po porady dla przyszłego taty. Tam będziesz całkowicie anonimowy.

Przemyśl relację ze swoim ojcem

Usiądź na spokojnie i zastanów się jak przebiegała relacja z twoim ojcem. Jakie twoim zdaniem popełnił błędy? Co chciałbyś by było w niej zmienione? Czego ci brakowało jak byłeś dzieckiem? Do czego najchętniej wolałbyś nie wracać?

Na koniec uświadom sobie, że każdy ojciec o zdrowych zmysłach miał podobne do ciebie lęki przed narodzinami pierwszego dziecka. Pomyśl zatem ilu jest na świecie ojców który mają świetne relacje ze swoimi dziećmi. Z pewnością każdy z nich kiedyś szukał z różnych źródeł porady dla przyszłego ojca.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *