Lato w BWA – bezpłatne warsztaty dla dzieci w wieku 6-8 lat

Biuro Wystaw Artystycznych zaprasza dzieci na wakacyjne warsztaty plastyczne. Będzie to podróż po świecie sztuki. Mali uczestnicy zajrzą do różnych krajów i poznają prace kilku artystów.

Program:

1. dzień, 21 sierpnia

W poniedziałek dzieci odwiedzą Barcelonę i zobaczą Sagradę Familię – bazylikę zaprojektowaną przez Antoniego Gaudiego. Architekt poświęcił jej ostatnie 15 lat życia, jednak kościół nadal nie został ukończony. Budowa trwa już 100 lat. Konstrukcja budynku jest wyjątkowa i przypomina rafę koralową. Na warsztatach dzieci stworzą projekt budynku inspirowany morzem i przyrodą.

2. dzień, 22 sierpnia

We wtorek uczestnicy zajrzą do świata abstrakcji i poznają prace Wassilego Kandinsky’ego. Najpierw dzieci wspólnie wytną wielkie puzzle, następnie każde z dzieci pokryje wybraną część puzzli swoim abstrakcyjnym obrazem, inspirowanym Kandinskym. Na końcu połączą wszystkie puzzle w jeden wspólny obraz.

3. dzień, 23 sierpnia

W środę uczestnicy poznają ambalaż. To rodzaj działalności w sztuce, która jest związana z opakowywaniem/okrywaniem przedmiotów i fragmentów architektury. Dzieci zobaczą przykłady ambalaży wykonanych przez małżeństwo artystów Christo i Jeanne-Claude, którzy większość życia spędzili w Nowym Jorku. Ich celem było, aby odbiorcy sztuki mogli spojrzeć na codzienne krajobrazy w zupełnie inny sposób. Dzieci wykonają własne ambalaże – zwracając uwagę na to co jest na zewnątrz, a nie w środku.

4. dzień, 24 sierpnia

W czwartek uczestnicy zobaczyą aktualną wystawę „Teatru lalek Jerzego Koleckiego” prezentowaną w BWA Tarnów. Szczególną uwagę poświęcą przedstawieniu „Cudowna lampa Aladyna”. Zobaczą fragment nagrania z Teatru Rabcio i spróbują odnaleźć wybrane lalki na wystawie. Każde dziecko wykona własną magiczną lampę.

5. dzień, 25 sierpnia

Ostatni dzień upłynie pod hasłem „Zrób to sam!”. Warsztaty w BWA mają na celu dać dzieciom okazję do swobodnego tworzenia w czasie wolnym od szkoły, dlatego uczestnicy samodzielnie wymyślą temat zajęć. Będą mogli wykorzystać twórczo wszystkie materiały dostępne w salce edukacyjnej.


Termin: 21-25.08.2017 / od poniedziałku do piątku, godz. 12.00-13.00
Wiek uczestników: 6-8 lat
Prowadzenie: Aleksandra Kubisztal
Czas trwania: ok. 60 minut.
Warsztaty bezpłatne. Materiały zapewnia organizator.
Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl606 146 520.

Więcej informacji: http://www.bwa.tarnow.pl