Świat Internetu

Męski blog lifestylowy jako sposób na zarabianie?

Popularną jest opinia, że blogi lifestylowe to blogi o niczym. Jednak coraz więcej osób je czyta. Ich autorzy to tak zwani influencerzy, co oznacza, że to oni pokazują innym jak żyć. Wiele agencji reklamowych wykorzystuje blogerów do przedstawienia nowego produktu grupie docelowej. Duża liczba osób znalazła w tym sposób na życie. Najpierw były to kobiety, bo łatwo reklamuje się kosmetyki czy ubrania. Dziś jednak coraz większa grupa mężczyzn zarabia prowadząc swój własny męski blog lifestyle.

W jaki sposób mężczyźni mogą zarobić, pisząc artykuły na własnym blogu?

1. Pierwszym sposobem zarabiania są artykuły sponsorowane. Wielu producentów męskich kosmetyków szuka blogerów, którzy przedstawią ich produkt. Poza kosmetykami mężczyźni piszą również o nowościach książkowych, męskich ubraniach czy elektronice.
2. Prowadząc męski blog o stylu życia, warto pisać recenzje. Wiele osób przed zakupem jakiegokolwiek produktu chciałoby się dowiedzieć, czy warto go mieć. Mężczyźni testują więc elektronikę, nowe aplikacje, samochody i inne artykuły. Zarabiają wtedy na tak zwanych linkach afiliacyjnych, kiedy klient kliknie link i zakupi produkt, wtedy bloger dostaje procent od tej transakcji.
3. Trzecim sposobem zarabiania są kampanie reklamowe. Autorzy blogów posiadają własną publiczność, którą chcą wykorzystać znane marki. Wtedy ich reklama trafi do większej grupy a w dodatku twarz blogera, który wzbudza zaufanie odbiorcy, pomaga w sprzedaży.

Czy warto więc założyć swój blog męski lifestyle? Jeżeli jesteś wytrwały i systematycznie pracujesz nad własną marką, możesz być pewien, że twój męski blog Zbygniew będzie zarabiał. Oczywiście nie dzieje się to od razu. Najpierw trzeba zbudować społeczność wokół swojego bloga, to są stali czytelnicy, którzy inspirują się stylem autora. Chcą obierać się jak on, jeść to, co on i posiadać to, co on, dlatego też trzeba się wyróżniać spośród innych blogerów. A jest o co walczyć, bo najlepiej zarabiający blogerzy dostają nawet kilka tysięcy złotych za jeden artykuł sponsorowany.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *