home Warto wiedzieć Sport kartingowy dla każdego. Nie siedź w domu – IDZIEMY NA GOKARTY

Sport kartingowy dla każdego. Nie siedź w domu – IDZIEMY NA GOKARTY

Rusza kampania społeczno-promocyjna pod hasłem „Idziemy na gokarty”. Kampania ma zachęcać do aktywności, promować sport kartingowy i jazdę na gokartach jako alternatywę dla spędzania czasu wolnego przy TV, komputerze, tablecie czy smartfonie.

By zachęcić młodych ludzi do odejścia sprzed komputera czy odłożenia na bok komórki i tabletu, nie ma nic skuteczniejszego niż zarażenie ich prawdziwą pasją do sportu. Taki jest jeden z głównych celów realizowanego przez klub TTSK K-TEAM Tarnów projektu. Organizatorzy chcą stworzyć młodym ludziom jak najlepsze warunki do rozwoju i podnoszenia poziomu sportowego, by mogli świetnie się bawić i osiągać jeszcze lepsze wyniki sportowe – nie tylko na arenie regionalnej, ale także ogólnopolskiej czy międzynarodowej.

Celem kampanii jest promowanie sportu kartingowego i klubów PZM jako liderów w tworzeniu bezpiecznych miejsc szkoleniowo-edukacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że jazda na gokartach może być atrakcyjną formą spędzania czasu, także w dzisiejszym, coraz bardziej cyfrowym świecie. Poza promowaniem jazdy na gokarcie, będzie się on skupiał na kwestii współczesnego uzależnienia od technologii, budowania relacji międzyludzkich, czy roli wspólnego, rodzinnego spędzania czasu.

Cel, który organizatorzy kampanii chcą konsekwentnie realizować to również wysokie bezpieczeństwo na drogach poprzez popularyzowanie sportu kartingowego w Polsce na najwyższym poziomie, czyli m.in. szkolenie dzieci i młodzieży, przygotowanie do startów w zawodach, zapewnienie najlepszych warunków do rozwoju umiejętności przyszłych kierowców wyścigowych oraz przede wszystkim przyszłych zwykłych użytkowników dróg.

Sport kartingowy jako wspaniały aktywny sport młodzieżowy jest bardzo popularny i ogólnodostępny. Jest dyscypliną sportową niezwykle emocjonującą i bardzo widowiskową oraz traktowany jest przez ogromną rzeszę osób jak codzienny sport. Karting to sport dla wszystkich – dziewczyn i chłopaków, integracyjny dla dzieci i młodzieży szkolnej, osób niepełnosprawnych oraz całych rodzin. Sport kartingowy jest podstawą wychowania młodego pokolenia i właściwym rozwojem kolejnych pokoleń bezpiecznych kierowców.

Dlatego zaleca się rozpoczynanie od jazdy na gokartach nauki jazdy przy szkoleniu kandydatów na kierowców samochodowych. Jazdę na gokartach powinni uprawiać nie tylko interesujący się kartingiem od strony sportowej, ale wszyscy kandydaci ubiegający się o prawo jazdy.

Sport kartingowy jest doskonałą alternatywą na nudę, by młodzież w swoim czasie wolnym nie sięgała często po różnego rodzaju używki, w tym alkohol oraz dopalacze i narkotyki. Karting jest przede wszystkim sportem o dużym aspekcie wychowawczym i edukacyjnym jak i również socjalno-integracyjnym. Ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych, aby z odwagą myśleli o swoich marzeniach czy realizacji swoich planów i pasji sportowych. Najlepszą metodą wychowania jest budowanie systemu wartości, wskazywanie tego, co jest najważniejsze, wytyczanie granic i uświadamianie czym grozi ich przekroczenie. Powiedzenie: uważaj, możesz te marzenia stracić, jeżeli dokonasz złego wyboru.

SPORT KARTINGOWY = BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE

Źródło: TTSK K-TEAM Tarnów

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *