Sprawdź jak przygotowane są szkoły podstawowe w naszym regionie na przyjęcie 6-latków

Na stronach Ministerstwa Edukacji Narodowej można sprawdzić jak ocenione zostały szkoły podstawowe pod kątem przyjęcia 6-latków. Ankiety są wypełniane przez Dyrektorów szkół, Rady Rodziców i Wizytatorów.

Jeśli chcesz zapoznać się z oceną szkoły, do której planujesz wysłać Twoje dziecko, wystarczy wejść na stronę: http://6latki.men.gov.pl/index.php/mapa-szkol i kliknąć w odpowiednie województwo na mapce, po czym przejść do odpowiedniego powiatu i odszukać wybraną szkołę.

6-latkimapka

Pytania w ankietach dotyczą m.in. przygotowania sal, świetlic, miejsca do zabaw, zaplecza socjalnego szkoły, przygotowania nauczycieli. Wyniki są bardzo interesujące. Ponieważ ankiety były wypełniane nie tylko przez reprezentantów oświaty (także przez Rady Rodziców) zauważyć można rozbieżności w ocenach np. dotyczących przygotowania nauczycieli i relacji między nauczycielami i rodzicami. Ankiety wizytatorów w większości przypadków przedstawiają praktycznie ten sam obraz szkoły – w pełni gotowej na przyjęcie najmłodszych uczniów.

Polecamy wszystkim rodzicom zapoznanie się z ankietami i ocenami szkół.

Źródło: http://6latki.men.gov.pl/