Warsztaty z ZetPetami w BWA

Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie zaprasza na warsztaty towarzyszące wystawie „Lekcja dizajnu”.

Warsztaty z ZetPetami / Tiszertowe Historie

Sobota 13.01.2018 , g. 11:00

Prowadzenie: ZetPety (Natalia Siódmak, Marcin Ryczkowski)
Wiek uczestników: 7 – 12 lat (z towarzyszeniem rodziców)
Czas trwania: 1,5 godz.
Wstęp: 50 zł (dziecko + rodzic)
Zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

Opis:
Uczestnicy zajęć przyjrzą się wspólnie towarzyszowi naszej codzienności, jakim jest koszulka zwana T-shirtem. Dowiedzą się, skąd się wziął, kto go pierwszy nosił, obejrzą najsłynniejsze projekty. A potem każdy zaprojektuje wzór graficzny na swoją koszulkę. Metodą szablonu i stempla naniesie wzory na tkaninę.

Co trzeba przynieść: koszulki do nadruków (minimum 1 na osobę).
Najlepiej, żeby koszulka do nadruku była z drugiego obiegu – taka, która wypadła z użycia bo ma plamę, lub inny mankament. Uczestnicy spróbują ją tak przeprojektować, żeby dostała drugie życie (także prowadząc dialog z istniejącą już grafiką). Na stanie będą też maszyny do szycia gotowe do działania w razie potrzeby.

Warsztaty z ZetPetami / Powiedz to nadrukiem

Sobota 13.01.2018 , g. 15:00

Prowadzenie: ZetPety (Natalia Siódmak, Marcin Ryczkowski)
Wiek uczestników: 13 – 20 lat
Czas trwania: 1,5 – 2 godz.
Wstęp: 50 zł
Zapisy: kubisztal@bwa.tarnow.pl

Opis:
Uczestnicy zajęć porozmawiają o komunikowaniu treści przy pomocy nadruków na torbach i tiszertach. Skąd ten szał? Jakie są najsłynniejsze hasła i dlaczego? (na przykładzie polskich marek jak Local Heroes, Pan Tu Nie Stał, Chrum. com i innych). Zaprojektują swoje hasła, wykonają szablony, przy pomocy których przeniosą je na koszulki i na torby. Torby zostaną uszyte z materiałów recyklingowych, koszulki trzeba będzie przynieść ze sobą.
Najlepiej, żeby koszulka do nadruku była już w obiegu – taka, która wypadła z użycia bo ma plamę, lub inny mankament. Uczestnicy spróbują ją tak przeprojektować, żeby dostała drugie życie (także prowadząc dialog z istniejącą już grafiką).