Włoskie smaki

Włoskie smaki

Jak wiadomo, prawdziwa włoska pizza, zawsze kojarzy się, jako danie popisowe tego kraju. Jest znana i przyrządzana już nie tylko we Włoszech, ale i na całym świecie. W zasadzie, w każdym państwie oprócz regionalnych smakołyków, w menu znajduje się pizza. Uwielbiają ją dorośli i dzieci, kobiety i mężczyźni. Istnieje tak wiele wersji i kombinacji, że każdy znajdzie swoją ulubioną wariacje na jej temat.

Aby pizza była też w wersji fit, dla osób, które postawiły na zdrowe posiłki, ale nie chcą rezygnować z tego wyjątkowego włoskiego dania, dodaje się często po upieczeniu na wierzch zielone składniki takie jak np. rukola czy inne zioła. Dodatkowo nie podaje się sosów czosnkowych czy pomidorowych a w zamian pizza serwowana jest z oliwą. Te zabiegi powodują, że po zjedzeniu takiej porcji nie ma na żołądku uczucia ciężkości a wręcz odwrotnie można zachować lekkość ciała i „sumienia”.

Pizzeria w Piasecznie niedaleko stolicy, to miejsce, gdzie możesz zamówić smaczną pizzę. Prawdziwa włoska pizza jest tam królową wśród wielu innych dostępnych.

Czym właściwie charakteryzuje się prawdziwa włoska pizza?

Za podstawę udanej pizzy, uchodzi przede wszystkim ciasto. Idealnie jeśli jest wyrabiane z oryginalnych włoskich składników ( możecie wierzyć lub nie, ale ma to bardzo duże znaczenie), wykonane według włoskiej, sprawdzonej receptury i wypiekane w specjalnym piecu -opalanym drewnem. Taka pizza jest cienka i świetna na obiad  w Piasecznie ( nie więcej niż 3 mm!) i chrupiąca a dodatek ziół powoduje, że jest niezwykle aromatyczna. Składniki są również najlepszej jakości, co jest jej atrybutem a polana oliwą wydobywa z niej ten niezwykły włoski smak.

Jeśli masz ochotę zamówić smaczną pizzę, taką prawdziwie włoską, aromatyczną i chrupiącą, to pizzeria w Piasecznie stanie na wysokości zadania i zaskoczy cię swoim wykonaniem tej klasycznej potrawy!

Włoskie smaki są w zasięgu twojej ręki, to od ciebie zależy czy będziesz się nimi rozkoszował!

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *