Ładowanie Wydarzenia 

« Pokaż wszystkie wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia” – wystawa w tarnowskim Muzeum Etnograficznym

19 września 2017, godz. 18:00 - 5 listopada 2017, godz. 19:00


Free

Od 19 września do 5 listopada 2017r. w Muzeum Etnograficznym można oglądać wystawę „Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia”.
„Kajko i Kokosz – najdzielniejsi woje Mirmiła” to komiks stworzony przez nieżyjącego już Janusza Christę, znany w Polsce od ponad 40 lat.
Autorami scenariusza są: Paweł Pogodziński oraz Wojciech Łowicki, współautorami – Paulina Christa, Radosław Gieremek i Krzysztof Janicz.
Zaprezentowane zabytki archeologiczne pochodzą ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, natomiast odbitki, fotografie, rysunki na planszach – ze zbiorów rodzinnych Pauliny Christy (wnuczki artysty) oraz Wojciecha Łowickiego.

Wystawa Kajko i Kokosz – komiksowa archeologia łączy archeologię z jego komiksem. Zestawia dwa światy: autentycznych znalezisk archeologicznych oraz identycznych lub podobnych zabytków widocznych na rysunkach Christy. 

Wystawa przeznaczona jest zarówno dla dorosłych – 30-, 40-latków (a może i starszych), którzy wychowali się na komiksach Christy, jak i całkiem młodego pokolenia zwiedzających.

Źródło: http://muzeum.tarnow.pl/

Zapisz

Szczegóły

Start:
19 września 2017, godz. 18:00
Koniec:
5 listopada 2017, godz. 19:00
Koszt:
Free
Kategoria:

Organizator

Muzeum Okręgowe w Tarnowie

Miejsce

Muzeum Etnograficzne oddział Muzeum Okręgowego w Tarnowie, ul. Krakowska 10
Krakowska 10
Tarnów,
+ Google Map