Wyróżnienie dla pierwszego wydawnictwa BWA poświęconego dzieciom – „Pociąg do opowieści”. Pobierz darmową wersję elektroniczną!

Maja Starakiewicz otrzymała wyróżnienie w konkursie See&Say 2016 (kategoria  Graphic design, Ilustracja) za projekt pierwszej publikacji BWA w Tarnowie dedykowanej dzieciom – „Pociąg do opowieści”.

„Pociąg do opowieści” to zeszyt zabaw literacko-rysunkowych dla dzieci. Celem zadań jest uczenie sztuki opowiadania, a każde ćwiczenie rozwija inną umiejętność – między innymi budowania postaci, metafor oraz prostych fabuł. Wymyślanie historii jest niezwykle starą tradycją, niestety współcześnie praktykowaną dużo rzadziej niż kiedyś. Konstruowanie opowieści nie tylko rozwija wyobraźnię, lecz pozwala również ćwiczyć logikę myślenia czy bogactwo języka. Jest to także doskonały sposób na podzielenie się z innymi swoimi marzeniami czy przepracowanie problemów, z którymi dziecko zmaga się na co dzień. Książka jest uwieńczeniem serii warsztatów pod tym samym tytułem. Podczas zajęć uczestnicy próbowali wypowiadać się zarówno przez tekst, jak i przez obraz. Publikacja prezentuje wybrane ćwiczenia, które najlepiej przyjęły się podczas warsztatów.

BWA zaprasza do pobierania książki w formie elektronicznej oraz do skorzystania z programu edukacyjnego, który towarzyszy publikacji.
Książka do pobrania – kliknij tutaj!

Książka posiada margines pozwalający na bindowanie, ćwiczenia są ułożone w porządku od najprostszych do trudniejszych. Dla dzieci, które potrafią już czytać i pisać. 
Książka jest udostępniona na licencji CC-BY-NC-ND 3.0 PL. informacje o licencji

Więcej informacji o wydawnictwie, warsztatach i ofercie szkoleniowej artystki :
http://www.bwa.tarnow.pl/4,358,edukacja,pociag-do-opowiesci—maja-starakiewicz.html

Maja Starakiewicz – studentka grafiki na ASP w Krakowie, współautorka spektaklu rysunkowego „Lustro zwielokrotnione”, autorka ilustracji, komiksów i infografik. Współpracowała m.in. z Korporacją Ha!Art, Festiwalem Themersonów, Muzeum Narodowym w Krakowie. Laureatka nagrody Województwa Małopolskiego Ars Quaerendi oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
http://cargocollective.com/starakiewicz

Więcej o konkursie: seesay.pl

Fotografie:
Warsztaty prowadzone przez Maję Starakiewicz „Mały ArtFest/Lubię zmyślać” połączone z promocją jej książki „Pociąg do opowieści”. Fot. Przemysław Sroka
Książka „Pociąg do opowieści” i nowa torba BWA. Fot. Jolanta Więcław

Źródło: BWA w Tarnowie