Znajdź nas! Woda, łąka i las

Jeśli szukacie wiosennych kolorów koniecznie zajrzyjcie do książki „Znajdź nas! Woda, łąka i las” wydawnictwa Jacobsony. Właśnie się ukazała. Znajdziecie w niej wrotycz pospolity, ostróżeczkę polną, jaskier ostry oraz 37 innych gatunków polskiej fauny i flory w pięknym wydaniu. Część z nich się ukryła i trzeba je odnaleźć. Poszukiwania są naprawdę wielką frajdą. Choć książka jest adresowana do dzieci, to rodzice i dziadkowie również ulegają pokusie szukania. A znaleźć ukryty gatunek momentami wcale nie jest łatwo!

Ta książka to zaproszenie dla małych odkrywców do poznawania otaczającego nas świata przyrody. Wszystkie ilustracje zostały wykonane kredkami ołówkowymi przez doskonałego ilustratora Roberta Dzwonkowskiego. Momentami można mieć wątpliwości, czy nie oglądamy zdjęć. Kolory, detale i dokładność ilustracji mogą wprawić w zdumienie. A ich kompozycje nie tylko cieszą oko, ale też sprawiają dużo radości. Książka łączy w sobie element zabawy z edukacją, a to chyba najbardziej skuteczny sposób uczenia.

Książka jest uzupełnieniem serii edukacyjnych gier memory Znam Świat wokół nas. Dzięki książce dzieci nie tylko mają okazję utrwalić poznane gatunki i poznać nowe, ale też dowiedzieć się nieco o każdym z nich.

Książka pomaga ćwiczyć spostrzegawczość i rozbudza w dzieciach zainteresowanie przyrodą. Jest w niej miejsce na dziecięcą kreatywność; mali czytelnicy mogą wymyślać własne zabawy – w liczenie, porównywanie, szukanie takich samych elementów, sprawdzanie spostrzegawczości taty i uwagi babci. Autorzy postanowili niczego dzieciom nie narzucać. Piękne ilustracje zachęcają do zabawy, do której można zaprosić wszystkie pokolenia.

Ilustracje do książki Znajdź nas! Woda, łąka i las zostały narysowane kredkami ołówkowymi. Na pewno zachwycą Was dokładnością, ale także niezwykłym klimatem oraz bogactwem odcieni i kolorów. W takim gąszczu szczegółów pozostaje uważne śledzeniem palcem. Bez pośpiechu i bez niepotrzebnych bodźców.

Książka Znajdź nas! Woda, łąka i las - dąb - JacobsonyKsiążka Znajdź nas! Woda, łąka i las - łąka - Jacobsony

Kasia Jacobson jest autorką popularnej serii edukacyjnych gier memo o polskiej przyrodzie Znam Świat wokół nas. Ilustracje Roberta Dzwonkowskiego znajdują się w wielu leksykonach, atlasach i książkach o tematyce przyrodniczej. Połączenie sił zaowocowało naprawdę pięknym projektem. Ważne jest również to, że książka została wydrukowana na papierze bezdrzewnym.

Polecamy! Szczególnie dla dzieci w wieku od 5 do 8 lat! Dobra zabawa gwarantowana!

Książka idealna na wiosnę! Można ją kupić w dobrych księgarniach na terenie całego kraju oraz na stronie wydawcy: www.jacobsony.pl

Więcej informacji: www.jacobsony.pl oraz www.facebook.com/PTAKI.SWIAT.WOKOL.NAS


Książka ZNAJDŻ NAS! WODA, ŁĄKA I LAS od JacobsonyAUTORZY:
Kasia Jacobson
Robert J. Dzwonkowski

Typ: edukacyjna książka obrazkowa
Format: 29 x 29 cm
Oprawa twarda
Ilość stron: 52
Wiek: od 5 lat
Książkę wydrukowano na papierze bezdrzewnym Amber Graphic.

WYDAWCA:
Jacobsony
ISBN 978-83-942910-0-6
Cena: 39,90 zł

PATRONI MEDIALNI:
Polskie Radio Dzieciom, TVP ABC, Qlturka.pl, magazyn Dziecko Najlepsza Inwestycja, magazyn Slowly Veggie, magazyn przyrodniczy Salamandra, kwartalnik Ryms, ulicaekologiczna.pl, ekologia.pl, zielonyogrodek.pl, zabawkator.pl